Autopluh podporuje mladých pretekárov

Radi by sme vám predstavili mladého pretekára Ľuboša Jenisa, ktorý patrí k nádejám autocrossového športu na Slovensku. Ľuboš je mladý – len 19-ročný chalan – z Machuliniec pri Zlatých Moravciach. Jazdí a preteká od svojich osemnástich, teda hneď odvtedy, ako dostal svoj prvý vodičský preukaz.

Oddávna bol autocross Ľubošov sen, ale nevedel, ako sa k nemu dostať. Začal teda jazdiť na svojom aute minirally. Z piatich pretekov bol najúspešnejší na Raceshow v Novej Dedine, na ktorej si vyjazdil striebornú medailu. Postupne sa pustil aj do vysnívaného autocrossu. Ako neskúsený nováčik si hneď na prvých pretekoch vysúťažil štvrtú priečku.

V nedeľu 25. októbra 2015 bude Ľuboš pretekať na jednej z najväčších autocrossových akcií na Slovensku – Memoriáli Karola Šedivého v Oslanoch. Ide už o štvrtý ročník pretekov, ktorý je venovaný nekorunovanému kráľovi slovenského autocrossu Karolovi Šedivému, osemnásobnému Majstrovi Slovenska v autocrosse, ktorý tragicky zahynul v r. 2009 pri dopravnej nehode.  

Najmodernejší autocrossový areál Motoršport Aréna v Oslanoch privíta pretekárov v jedenástich kategóriách. Na memoriáli bude Ľuboš jazdiť v kategórii H1 – do 1600 cm3 – už aj s podporou značky Autopluh. Ľuboš, držíme palce!

auto-4auto-3


Prečítajte si aj: 

Náš pretekár Ľuboš Janis bude štartovať na Autoslide Oslany